www.apartamentywieza.pl
 
 
   aktualności      Sport      pRZEWODNIK      Hyde Park      Galeria      Kontakt   
 
 
 


Święto brygady

 

17 czerwca na placu Wolności w Wałczu odbyło się święto 100 batalionu łączności oraz 104 batalionu zabezpieczenia, połączone z obchodami czwartej rocznicy utworzenia Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny Wschód.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele pw. św. Mikołaja, skąd żołnierze i goście przeszli na plac Wolności. Obchody były okazją do wręczenia odznaczeń wyróżniającym się żołnierzom. Honorowe odznaczenia „Gwiazdy Iraku” wręczono sierż. Danielowi Robakowi, sierż. Grzegorzowi Rubakowi, st. chor. Piotrowi Piaskowskiemu, mjr. Sebastianowi Trojanowskiemu i sierż. Adamowi Bronowickiemu. „Gwiazdą Afganistanu” uhonorowani zostali mjr Zbigniew Pałaczyński, kpr. Beata Rozmarynowska, sierż. Andrzej Ruda, kpt. Tomasz Sobecki, mjr Sebastian Trojanowski, st. szer. Łukasz Wiśniewski, st. szer. Krystian Włodarski i st. szer. Rafał Jagiełło. Brązowy medal za zasługi dla obronności medal otrzymał mjr Sebastian Trojanowski. Na stopień kapitana mianowani zostali natomiast por. Andrzej Kolczyński i por. Radosław Ambroziak, a na stopień kaprala st. szer. Włodzimierz Stępień. Oprócz tego listy gratulacyjne otrzymało ośmiu mundurowych, a 30 żołnierzy i pracowników wojska dostało nagrody pieniężne.
- Świętujemy dzisiaj czwartą rocznicę sformowania naszej brygady - mówił dowódca BWD WKPW pułkownik Wojciech Kucharski. - Cztery lata funkcjonowania to być może niedługi okres, ale wymaga doświadczeń, wiedzy i umiejętności. Każda taka uroczystość jest okazją do refleksji. Powstanie BWD WKPW było wykonaniem decyzji ministrów obrony narodowej trzech państw: Danii, Polski i Niemiec. Gotowość WKPW do realizacji zadań,  wspierania działań w ramach misji NATO stawia przed brygadą wiele nowych zadań, wykonywanych w środowisku międzynarodowym, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Każdy dzień to kolejne wyzwania, związane z naszym funkcjonowaniem, szkoleniem oraz innymi ważnymi czynnikami, wpływającymi na realizację zadań. Nasi żołnierze wykorzystują swoje umiejętności w misjach zagranicznych, a doświadczenie i wiedzę zdobytą podczas misji wdrażają do ćwiczeń w kraju.
Na zakończenie orkiestra wojskowa ze Szczecina odegrała pieśń reprezentacyjną Wojska Polskiego, a po defiladzie pododdziałów, na placu Wolności z krótkim koncertem wystąpiła orkiestra wojskowa. Dalsza, już mniej oficjalna część uroczystości, odbywała się w Klubie Garnizonowym.
zbKomentarze:
Brak opini...